KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13988139
nr 1398 8139
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Froggie". Signerad, numrerad 61/160, daterad 1978. Handkolorerad etsning. Motivet: 36x25 cm, oramat löst blad, bladets mått: 60x50 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 24 maj 2021
kl 18:19:57
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis